Gaziosmanpaşa’da Gergin Saatler

CHP’nin kazandığı Gaziosmanpaşa’da oyların yeniden sayılmasına karar verildi. CHP’nin aynı talepte bulunduğu Ümraniye’de ise oy sayma talebi reddedildi.

31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında sandık kurulu tutanakları ve kararlarına karşı belirlenen itiraz süresi dün saat 15.00 itibarıyla sona erdi. AK Parti dün Beykoz ve Gaziosmanpaşa’da, Cumhuriyet Halk Partisi ise Arnavutköy, Bahçelievler, Fatih, Pendik, Ümraniye ve Zeytinburnu’nda itiraz başvurusunda bulunmuştu.

Pendik, Fatih, Arnavutköy, Bahçelievler ilçelerinde CHP’nin talepleriyle ilgili hala bir sonuç çıkmadı.

Resmi olmayan sonuçlara göre Gaziosmanpaşa’da CHP’nin adayı Hakan Bahçetepe oyların yüzde 40.45’ni alarak 1’nci oldu. Mevcut belediye başkanı ve AKP adayı Hasan Tahsin Usta ise oyların yüzde 40.12’sini aldı. İki aday arasındaki fark 879 oldu.

Halk TV muhabiri Sahra Tile’nin Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu’ndan bildirdiğine göre; AKP bu sonuca itiraz etti İlçe Seçim Kurulu da itiraz kararını kabul ederek oy sayımına tekrar başladı.

Gaziosmanpaşa’da oy sayımı için İlçe Seçim Kurulu tarafından 50 kişi görevlendirildi kimlik kontrölü yapılarak içeri tek tek alındılar.

İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nda oyların yeniden sayımı saat 11.00 itibarıyla başlarken sonuçları takip etmek isteyen vatandaşlar oyların tutulduğu ve sayım işlemlerinin yapıldığı, Gaziosmanpaşa Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi önünde beklemeye başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir