TYT öncesi kimliğini unutan kızın yardımına ÖSYM görevlisi koştu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) tamamlandı. Sınav için Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesine arkadaşıyla gelen Zeynep Nur Özkan, sınav salonuna girdikten sonra kimliğini arkadaşının çantasında unuttuğunu fark etmesi üzerine dışarı çıktı. Yetkililerden yardım istemesi üzerine ÖSYM görevlisi Yüksel Erkan, çevredeki polis arabasından Özkan’ın arkadaşının ismini anons etti. Arkadaşı ismini duyması üzerine koşarak Erkan’a kimliği getirdi. Ardından Erkan, sınav salona gelerek Özkan’a kimliğini teslim etti.

“BİTTİ GALİBA, YETİŞEMEYECEĞİM DEDİM”

Kimliğini arkadaşında unutan Zeynep Nur Özkan, böyle bir şeyi asla yapmayacağını belirterek, “Ona çok teşekkür ediyorum gerçekten. Bitti galiba, yetişemeyeceğim dedim ama sağ olsun çok yardımcı oldular” dedi.

“ÇOK MUTLU OLDUM”

Özkan’a kimliğini yetiştiren ÖSYM görevlisi Yüksel Erkan ise, Özkan’ın salona geldiğinde 1 dakikası kaldığını söyleyerek, şunları aktardı:
“Hukuk Fakültesinin kapısından arkadaşının ismini bağırarak yaklaşık yüz metre koştum. Sonra ekip (polis) arabasını gördüm. Vatandaşta ismi telaffuz etmeye başladı. Polis ekiplerinin araçlarının mikrofonuyla bağırmamın doğru olacağını düşünerek hızlı bir şekilde mikrofonu elime aldım. Bağırmaya başladım. Arkadaşı da yürüyordu. İsmini duyunca koşarak yanıma geldi. Kimliği alarak koşarak alkış tufanı içerisinde Zeynep kızımıza ulaştırdım. Çok mutlu oldum.”

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir